

Terwijl de temperaturen zijn gedaald en de kwetsbaarheid sterker voelbaar wordt, is onze podcastreeks “Au fil de la Vie” terug om de realiteit ter plaatse te verkennen en de duurzame oplossingen die worden toegepast om de meest kwetsbaren te ondersteunen.
In deze nieuwe aflevering trekken we naar de provincie Luik. Hoe begeleid je op waardige wijze mensen die alles verloren hebben? Hoe transformeer je sociale urgentie in een écht pad van heropbouw?
Meer dan een onderkomen: een plek van herstel
Om deze vragen te beantwoorden, ontvangen we Magali Rizzi, directeur verantwoordelijk voor de ontwikkeling van sociale activiteiten van het Leger des Heils in de provincie Luik. Ze deelt een aangrijpend verhaal over de noodzaak van een alomvattende begeleiding, die niet alleen in de primaire behoeften voorziet, maar erop gericht is het zelfrespect op lange termijn te herstellen.
Tijdens dit gesprek ontdek je het inspirerende verhaal van Villa Meyerbeer in Spa. Dit voormalige opvangcentrum voor vluchtelingen is uitgegroeid tot een echt laboratorium van solidariteit en “menselijk herstel”, en bewijst dat zelfs in de koudste wintermaanden hoop kan worden hernieuwd.
« Het gaat niet alleen om onderdak, maar om zorgen, optillen en weer houvast geven aan wie dat verloren heeft. »
De podcast is nu te beluisteren op RCF Bruxelles via de speler hieronder:
Gehost door Anne-Laure Tellier, communicatiedirecteur van het Leger des Heils in België, wordt de uitzending één vrijdag per maand om 12.45 en 17.45 uur uitgezonden op RCF Bruxelles en is ze beschikbaar in replay.
De komende afleveringen zullen belangrijke thema’s behandelen: de voedseluitdaging, noodopvang, sociale innovatie en de opvang van vluchtelingen.

Au Fil de la Vie
Wanneer?
1 vrijdag per maand, rond 12.45 en 17.45 uur (heruitzending)
Waar?
Radio RCF Bruxelles – 107,6 FM
Presentatrice: Anne-Laure Tellier (Leger des Heils)
Productie: RCF
📲 Replay: Beschikbaar na uitzending op de website van RCF Bruxelles en op de kanalen van het Leger des Heils


