Skip to content
Doe een gift    
Donateurs

Opgroeien vandaag: tussen kwetsbaarheid en de nood aan hoop

Opgroeien vandaag: tussen kwetsbaarheid en de nood aan hoop

Wat de kinderkampen van het Leger des Heils kunnen zaaien voor de toekomst.

Elk jaar organiseert het Leger des Heils kinderkampen die veel meer bieden dan alleen ontspanning. Aan de hand van de getuigenis van Miriam Colant, heilssoldate bij de korps van Quaregnon en voormalig onderwijzeres, duikt deze aflevering in de realiteit van een kamp in februari 2026: kinderen met uiteenlopende achtergronden, eenvoudige maar essentiële activiteiten, en vooral een plek om tot rust te komen, zichzelf op te bouwen en te groeien.

Naast deze concrete ervaring werpt Miriam een verlichte blik op de jeugd van vandaag: kinderen op zoek naar houvast, aandacht, liefde en zingeving. Een gesprek dat zowel eenvoudig als diepgaand is over wat we vandaag kunnen zaaien om jongeren te helpen met vertrouwen op te groeien.

« Er zijn kinderen die zonder deze kampen nooit op vakantie zouden gaan. »

De podcast is nu te beluisteren op RCF Bruxelles via de speler hieronder:

Gehost door Anne-Laure Tellier, communicatiedirecteur van het Leger des Heils in België, wordt de uitzending één vrijdag per maand om 12.45 en 17.45 uur uitgezonden op RCF Bruxelles en is ze beschikbaar in replay.

De komende afleveringen zullen belangrijke thema’s behandelen: de voedseluitdaging, noodopvang, sociale innovatie en de opvang van vluchtelingen.

Au Fil de la Vie

Wanneer?
1 vrijdag per maand, rond 12.45 en 17.45 uur (heruitzending)

Waar?
Radio RCF Bruxelles – 107,6 FM

Presentatrice: Anne-Laure Tellier (Leger des Heils)
Productie: RCF

📲 Replay: Beschikbaar na uitzending op de website van RCF Bruxelles en op de kanalen van het Leger des Heils

Meest recent nieuws

Een uitzonderlijke dag met de Generaal in België

Op woensdag 20 mei beleefde het Leger des Heils in België een uitzonderlijke dag met…

Lees meer

Waarom is de komst van de generaal van het Leger des Heils een evenement?

Waarom was de komst van de Generaal van het Leger des Heils naar België een…

Lees meer

Foyer Bodeghem: een essentiële plek in Brussel heeft uw steun nodig

De afgelopen weken heeft het Leger des Heils herhaaldelijk gewaarschuwd voor de uiterst zorgwekkende situatie…

Lees meer
Back To Top