Skip to content
Doe een gift    
Donateurs

Energy Assistance: wanneer zonne-energie solidariteit wordt

Partager :

In 2025 sloegen Energy Assistance en het Leger des Heils de handen in elkaar om een zonne-installatie te plaatsen op het dak van de Brusselse vestiging van het Leger des Heils.

In deze uitzending stellen Sylvia Boulaert en Jacques Tilquin Energy Assistance voor, een Belgische vzw die zich inzet voor de toegang tot energie voor kansarme bevolkingsgroepen, en blikken zij terug op deze concrete samenwerking. Naast de technische prestaties vertelt dit project vooral een menselijk verhaal: over ontmoetingen, vertrouwen, complementariteit en een gedeelde wil om hun expertise ten dienste van anderen te stellen. Dankzij Energy Assistance wordt zonne-energie ook een vorm van solidaire energie, ten voordele van een opvanglocatie en de mensen die door het Leger des Heils worden begeleid.

De podcast is nu te beluisteren op RCF Bruxelles via de speler hieronder:

Gehost door Anne-Laure Tellier, communicatiedirecteur van het Leger des Heils in België, wordt de uitzending één vrijdag per maand om 12.45 en 17.45 uur uitgezonden op RCF Bruxelles en is ze beschikbaar in replay.

De komende afleveringen zullen belangrijke thema’s behandelen: de voedseluitdaging, noodopvang, sociale innovatie en de opvang van vluchtelingen.

Au Fil de la Vie

Wanneer?
1 vrijdag per maand, rond 12.45 en 17.45 uur (heruitzending)

Waar?
Radio RCF Bruxelles – 107,6 FM

Presentatrice: Anne-Laure Tellier (Leger des Heils)
Productie: RCF

📲 Replay: Beschikbaar na uitzending op de website van RCF Bruxelles en op de kanalen van het Leger des Heils

Nos dernières actualités

pierre

De sleutels tot een solidaire start

De start van het nieuwe schooljaar is telkens een nieuw hoofdstuk. Voor sommigen betekent dit gewoon opnieuw naar school of aan het werk gaan. Voor anderen vormt het een echte uitdaging: opnieuw een woning vinden, een appartement inrichten, winterkleding kopen,

pierre

Vakantie om te groeien

Elke zomer biedt het Leger des Heils kinderen en jongeren de kans om enkele dagen weg te zijn uit hun dagelijkse omgeving. Van 12 tot 21 juli vonden in het Domein van Mambaye in Spa twee zomerkampen plaats. Kinderen, jongeren

pierre

Zorg dragen voor het geestelijk leven

Pastorale begeleiding betekent niet dat men kanten-klare antwoorden aanreikt. Het is leren luisteren, onderscheiden en iedereen ontmoeten waar hij of zij zich bevindt. Majoor Bertrand Lüthi, coördinator van de dienst pastorale begeleiding binnen de instellingen van het Leger des Heils,

pierre

In Antwerpen: beschikbaar zijn om te ondersteunen en perspectief te bieden

Het Leger des Heils ontplooit in Antwerpen een discrete maar waardevolle aanwezigheid. Tussen Het Trefpunt, de tweedehandswinkel, en het korps, waar ook opvangruimtes zijn ondergebracht, leeft éénzelfde overtuiging: kwalitatieve begeleiding betekent dat je mensen ontvangt in alle aspecten van hun

Back To Top